Základní škola a Mateřská škola Slatina nad Zdobnicí

volná pracovní místa
1. stupeň - Vv a Pč do 30.6.2023,
2. stupeň - M, F, Aj a Nj od 1.9.2023 - více info

06.06.2023
MŠ výlet vlakem

Vítejte na...

webových stránkách naší školy. Jejich prostřednictvím vám chceme přiblížit život našich žáků, Vašich dětí a kamarádů ve školních lavicích, poskytnout aktuální informace o organizaci vyučování a spoustu dalších zajímavostí. Rádi se pochlubíme dosaženými úspěchy, o společné zážitky se s Vámi podělíme ve fotogalerii.

Chceme, aby tyto stránky byly dalším (nikoliv jediným) pojítkem mezi školou a rodinou. Usilujeme o to, abychom pro naše žáky vytvořili co nejlepší podmínky pro vzdělávání. Důraz klademe na odbornou kvalifikaci pedagogů, vybavení školy, ale i na úzkou spolupráci školy a rodiny především v oblasti výchovy. Jde nám o totéž, najděme společnou řeč.

Ze života školy

01.06.2023
Pohádkovou stezku ke Dni dětí připravili pro všechny děti z prvního stupně žáci VII. třídy. Ráno navštívil král s princeznou 1. až 5. třídu a pozvali děti do světa pohádek. Cestou, která vedla na Kubovnu se děti setkaly s Patem a Matem, čertem, Karkulkou, králem, indiány, vílou, piráty, Šeherezádou, čarodějnicí, kovbojem a princeznou. Vyzkoušely si spoustu disciplín, skládaly pohádkové puzzle, hledaly rozdíly v obrázcích, skákaly v pytli, skládaly tangram, prošly indiánskou stezkou, zahrály si kuličkovanou, poznávaly květiny, ptáky, lovily peníze, hrály pohádkové sudoku, zabíjely draka, vyprávěly pohádku o Perníkové chaloupce, hledaly perly pro Zlatovlásku a jezdily slalom na koni. Malou odměnou byla dětem medaile se sladkým překvapením, kterou obdržely v cíli. Počasí vyšlo a všichni si dopoledne moc užili. (A. Rozumová)

28.05.2023
V neděli 28.5.2023 proběhly tradiční běžecké závody v polské Jaszkowě Dolné s mottem Poznajemy sie przez sport.
Naše slatinská výprava byla jednou ze čtyř českých škol. Zúčastnilo se 8 závodníků – M. Gadlina, E. Kubíčková, Z. Najman, E. Mazurová, K. Bečková, P. Mazura, N. Hájková, O. Mazura. Třebaže jsme nepřivezli žádné medaile, po bodovém hodnocení jsme mezi dvanácti školami skončili devátí. (D. Tůmová)

24.05.2023
Zveřejněny podrobné informace k úplatě v MŠ na prázdniny 2023 a následující školní rok 2023/24: najdete je zde. (D. Tůmová)

17.05.2023
Čtvrtek 11. 5. 2023 byl pro 8. ročník dnem exkurze na téma Praha historická. Během dopoledne jsme si prohlédli historické centrum města (Václavské a Staroměstské náměstí, Pařížskou ulici, Karlův most, Hradčany). Procházka pokračovala nádherně rozkvetlou a upravenou Královskou zahradou. Letenskými sady kolem Metronomu jsme přišli k Národnímu technickému muzeu, kde si během rozchodu každý prohlédl mnoho nádherných starších strojů a dopravních prostředků. Projížďka parníkem po Vltavě a návštěva obchodního centra Palladium na Náměstí Republiky byla příjemným zakončením celodenní návštěvy našeho hlavního města. (M. Martincová)

05.05.2023
Výsledky přijímacího řízení k předškolnímu vzdělávání najdete zde. (D. Tůmová)

05.05.2023
Dne 5.5. kreslily děti obrázky pro seniory do Stacionáře sv. Františka v Rychnově nad Kněžnou v rámci projektu Psaní od srdce. (M. Beková)

05.05.2023
Ve čtvrtek 4.5. jsme se se sedmáky vydali na exkurzi do Prahy. První náš cíl byl Svět medúz na pražském Pankráci. Viděli jsme tisíce medúz od zárodku až po dospělé jedince. Seznámili jsme se s jejich životem, původem, místem výskytu a dalšími velmi zajímavými informacemi. Poté jsme se metrem přesunuli do botanické zahrady, kde jsme měli asi hodinu čas projít si alespoň její část. Po obědě jsme měli zajištěný komentovaný program ve Fata Morgáně, kde právě probíhá výstava exotických motýlů. Posledním naším cílem byl Vyšehrad a hřbitov slavných osobností. Ještě jsme se pokochali krásnou vyhlídkou na Prahu a pomalu se přesunuli na hlavní nádraží, odkud jsme příjemně unaveni odjeli vlakem domů. (A. Rozumová)

05.05.2023
Dne 14.4. jsme se s žáky 5. ročníku vypravili do městské knihovny v Žamberku. Zúčastnili jsme se zde vzdělávacího programu zaměřeného na trénování paměti. Během různorodých aktivit jsme zjišťovali, kterou ze dvou hemisfér mozku máme dominantní. Učili jsme se tvořit i vlastní mnemotechnické pomůcky, které nám mohou v procesu učení hodně pomoci. Někteří v aktivitách dosahovali i nadprůměrných výsledků. Program byl velmi zajímavý. Dozvěděli jsme se mnoho o svých schopnostech – kde si vedeme dobře, kde bychom se mohli zlepšit nebo že do trénování paměti můžeme zapojit celé naše tělo. (M. Volfová)

05.05.2023
V pátek 14. 4. 2023 se 8 děvčat ze 6.-8. ročníku (roč. nar. 2009–11) zúčastnilo okresního kola v přehazované v Kostelci nad Orlicí. Dívky byly celý den dobrou veselou partou, udržely si týmového ducha, vzájemně se povzbuzovaly a předvedly výborný sportovní výkon. V konkurenci 11-ti družstev obsadily nakonec 3. místo, ale k postupu do finále jim v zápase s Častolovicemi ve třetím rozhodujícím setu chybělo jen pověstné sportovní štěstí. Všem dívkám děkuji za reprezentaci naší školy a patří jim velká pochvala! (M. Martincová)

28.04.2023
V pátek 28.4. po obědě se na školní zahradě slétli čarodějnice a čarodějové z širokého okolí. Plnili úkoly s čarodějnickou tématikou - lovili a počítali havěť, hráli sudoku, navlékali pavučinu, hledali rozdíly mezi čarodějnickými obrázky, lovili dobroty z měšce, házeli koštětem, poznávali houby, trénovali postřeh. Pro ještě lepší náladu nechyběly čarodějnické písničky, a protože při plnění disciplín všem vyhládlo, kdo chtěl, mohl si opéct buřta. Celým odpolednem provázely čarodějnice Kanimůra a Bludimíra. Velké díky patří žákům ze sedmé třídy, kteří pomohli s organizací disciplín. (A. Rozumová)

17.04.2023
Výsledky přijímacího řízení k základnímu vzdělávání najdete zde. (D. Tůmová)

14.04.2023
Zveřejněny podrobnosti k zápisu k předškolnímu vzdělávání, který se koná 4.5.2023 - pozvánka, další informace.(D. Tůmová)

06.04.2023
Obecní úřad ve spolupráci s místními spolky organizuje 15.4.2023 akci "Ukliďme Slatinu". Podrobnosti zde. (D. Tůmová)

od 01.04.2023
Od 1. dubna (vždy ve středu a ve čtvrtek) působí na naší škole ŠKOLNÍ PSYCHOLOG - Mgr. Lenka Šreibrová. Informace o činnosti školního psychologa čtěte zde. (D. Tůmová)

31.03.2023
V březnu si sedmáci v rámci výchovy ke zdraví vyzkoušeli, jak těžké je žít s handicapem. Měli možnost chodit po škole “se slepeckou holí“, pohybovat se po škole na invalidním vozíku a také psát Braillovým písmem. (A. Rozumová)

27.03.2023
Vyhlášen SBĚR PAPÍRU - proběhne 26.-27.4.2023 v 6:30-7:30 h - více info. (D. Tůmová)

09.03.2023
Zveřejněny podrobnosti k zápisu do 1. ročníku ZŠ, který se koná 13.4.2023 - pozvánka, další informace. (M. Felcmanová)

02.02.2023
V sobotu 27.1. se 17 žáků VII. třídy vypravilo do Orlického Záhoří na chatu Bedřichovku na lyžařský kurz. Sněhové podmínky byly výborné, jen sluníčko nám trochu chybělo. Převážnou většinu času děti trávily na sjezdovkách, ale vyzkoušely si i běžky. Po náročných výkonech a mnohdy i s velkou únavou si ale užívaly i odpolední a večerní volný čas. Hrály se společenské hry, divadlo, tancovalo se a také předávalo vysvědčení. Poslední večer byl karneval, tančilo se, soutěžilo a všichni se skvěle bavili.
Poslední, čtvrteční, dopoledne proběhly závody ve slalomu. Z dívek se nejlépe dařilo Kátě Špilarové, Ali Hájkové a Káje Poláčkové, z chlapců jen o 0,05 vteřiny vyhrál Matěj Frydrych, druhý byl Šimon Hynek a třetí Pavel Černý. (A. Rozumová)

03.01.2023
Ve čtvrtek 22.12.2022 proběhl ve školní tělocvičně již tradiční Vánoční čtyřboj. Děti z prvního i druhého stupně soutěžily ve čtyřech disciplínách – šplhu na tyči, přeskoku švihadla /tyče, hodu na basketbalový koš a v člunkovém běhu.
Nejlepšími „vícebojaři“ se stali: Roman Křehký (1.), Ema Vernerová a Michal Hrčka (2.), Nikola Fléglová, Marie Krejsová a Zbyněk Najman (3.), Matyáš Šípek (4.), Eliška Hlávková a Ondřej Mazura (5.), Kateřina Špilarová (7.) a Šimon Pecháček (9.).
Doufáme, že si všichni poslední předvánoční den ve škole užili a při sportování se nenudili. (J. Hlávková)

13.12.2022
„Vánoce nanečisto“ jsme si společně se sedmáky připravili a užili 12. - 13. prosince. Pondělní zasněžené ráno nám vytvořilo tu pravou zimní atmosféru k našemu projektovému dni. Celé dopoledne jsme strávili přípravami na „štědrý večer“. Ozdobili jsme si stromeček, vyzdobili třídu, připravili slavnostní tabuli, kluci obalili a usmažili řízky, holky udělaly bramborový salát, upekli jsme si linecké a také dvě vánočky k úterní snídani. Vyrobili jsme si třídní trička, abychom na dalších třídních akcích „ladili“. S tím vším jsme byli do oběda hotoví a po poledni jsme jeli do Rychnova na bowling.
Po návratu do školy jsme se na zahradě zkoulovali a přesunuli se do školy. Shlédli jsme film V Síti – pro školy. Konečně následovala očekávaná „štědrovečerní“ večeře. Možná i proto, že jsme si ji sami vytvořili, nám všem moc chutnalo. Po večeři samozřejmě nechybělo ani rozdávání dárků.
Spát na zemi na karimatce a ve spacáku není úplně pohodlné, ale všichni jsme svoji postel za to malé dobrodružství rádi vyměnili. Ráno jsme ve třídě společně posnídali naše výborné vánočky s máslem či marmeládou a čajem. Celý den jsme pak v hodinách dospávali, co jsme v noci propovídali. (A. Rozumová)

05.12.2022
V pondělí 5.12. zavítali do naší školy Mikuláš s anděly a čerty. Navštívili všechny třídy 1.stupně, školku i družinu, poslechli si básničky a písničky, které si pro ně děti připravily. V 1.třídě viděli dokonce krásný taneček! Všechny hodné děti pak obdarovali malou sladkostí a ovocem a co nás nejvíc těší – žádného zlobivce si s sebou do pekla neodnesli! (J. Hlávková)

02.12.2022
V průběhu listopadu se 7 dětí z 2.stupně zúčastnilo školního kola matematické soutěže Pythagoriády. Nejlépe se vedlo Rozálii Šindelářové (6.tř.), která se stala jedinou úspěšnou řešitelkou a postoupila do kola okresního. Zde se umístila mezi 17 soutěžícími na krásném 4.-5.místě, jako první mezi žáky navštěvujícími běžnou ZŠ, ne gymnázium. Gratulujeme! (J. Hlávková)

02.12.2022
Tutanchamon, jeho hrobka a poklady - v pátek 2.12. jsme se šestou, sedmou a osmou třídou navštívili výstavu Tutanchamon v Brně. Cesta byla dlouhá, strávili jsme téměř 6 hodin v autobuse, ale určitě stála za to, co jsme mohli vidět. Je až nepředstavitelné, co lidé v době zhruba 3000 let př.n.l. dokázali. Vyslechli, shlédli, přečetli jsme spoustu velmi zajímavých informací nejenom o životě Tuanchamona, o všem, co za pouhé čtyři roky své vlády dokázal, o jeho předcích a následovnících, ale také o historii Egypta, o nejznámějších památkách, kultuře, výtvarném umění, architektuře… Děti měly možnost vyzkoušet si ve virtuální realitě projížďku po bobové dráze přímo v prostředí Egypta. (A. Rozumová)

08.11.2022
V říjnu proběhl na naší škole turnaj v piškvorkách pro děti z 2. stupně, do kterého se přihlásilo 16 dětí. Nejzdatnějšími piškvorkáři se stali: Mikuláš Kubíček (7.), Čeněk Mazura (6.) a Eva Jedličková (7.). Společně pak, jako jeden tým (pro který zvolili název BERLE), reprezentovali naši školu v oblastním turnaji v Hradci Králové. A vedli si opravdu výborně! Porazili všech dalších 8 zúčastněných týmů, celý turnaj vyhráli a koncem listopadu je čeká další kolo této celostátní soutěže. Tak ať se daří! (J. Hlávková)

19.10.2022
S družstvem 12 děvčat ze 7.-9. třídy jsme se ve středu 19.10.2022 zúčastnily turnaje ve florbale v Dobrušce. Dívky obsadily smolné 4.místo se stejným počtem bodů (ale s horším skóre) jako družstvo na 3.místě. Od medaile je dělil pouhý jeden obdržený gól. (J. Hlávková)

04.10.2022
V úterý 4.10.2022 se 14 dětí z 6.-9. třídy zúčastnilo okresního přeboru jednotlivců v atletice v Kostelci nad Orlicí. Nejlépe se dařilo Kateřině Špilarové (7.tř.), která obsadila 4.místo ve skoku dalekém (výkonem 408 cm, pouhý 1cm za medailí) a 6.místa v bězích na 150 m a na 600 m. Mezi chlapci vybojoval nejlépe Matěj Frydrych 7.místo v běhu na 800 m. (J. Hlávková)

30.09.2022
Po tříleté odmlce se v pátek 30.9.2022 konal již tradiční branný závod, Memoriál Standy Krska, který pořádá naše škola ve spolupráci s dobrovolnými hasiči z okolních vesnic. Vítězem letošního ročníku se stala hlídka chlapců z 9.třídy ve složení: Jakub Martin Brokeš, Michal Kařízek, Aleš Kaplan, Šimon Pecháček a Vojta Veverka. (J. Hlávková)

01.09.2022
V platnost vstoupily aktualizovaný školní řád, klasifikační řád, vnitřní řád školní družiny a vnitřní řád školní jídelny.

Archiv aktualit ze šk. roku 2021/2022 »

Archiv aktualit ze šk. roku 2020/2021 »

Archiv aktualit ze šk. roku 2019/2020 »

Archiv aktualit ze šk. roku 2018/2019 »

Archiv aktualit ze šk. roku 2017/2018 »

Archiv aktualit ze šk. roku 2016/2017 »

Archiv aktualit ze šk. roku 2015/2016 »

Archiv aktualit ze šk. roku 2014/2015 »

Archiv aktualit ze šk. roku 2013/2014 »

Archiv aktualit ze šk. roku 2012/2013 »

Archiv aktualit ze šk. roku 2011/2012 »

Archiv aktualit ze šk. roku 2010/2011 »