Základní škola a Mateřská škola Slatina nad Zdobnicí

07.05.2024
výsledky přijímacího řízení k předškolnímu vzdělávání najdete zde

22.05.2024
MŠ výlet (dopoledne)

Vítejte na...

webových stránkách naší školy. Jejich prostřednictvím vám chceme přiblížit život našich žáků, Vašich dětí a kamarádů ve školních lavicích, poskytnout aktuální informace o organizaci vyučování a spoustu dalších zajímavostí. Rádi se pochlubíme dosaženými úspěchy, o společné zážitky se s Vámi podělíme ve fotogalerii.

Chceme, aby tyto stránky byly dalším (nikoliv jediným) pojítkem mezi školou a rodinou. Usilujeme o to, abychom pro naše žáky vytvořili co nejlepší podmínky pro vzdělávání. Důraz klademe na odbornou kvalifikaci pedagogů, vybavení školy, ale i na úzkou spolupráci školy a rodiny především v oblasti výchovy. Jde nám o totéž, najděme společnou řeč.

Ze života školy 2015/2016

« Zpět na aktuální školní rok

05.07.2016
Vážení rodiče, dovolujeme si Vás požádat o vyplnění dotazníku, který bude sloužit jako jeden z podkladů při tvorbě místního akčního plánu ve vzdělávání. Děkujeme za Váš čas.

28.06.2016
Pan učitel Lukáš Hilman podnikl v roce 2015 Svatojakubskou pouť. Pěšky se vydal z rodného Hronova do španělského Santiaga de Compostela. Našim žákům zprostředkoval své zážitky z cesty velmi poutavým vyprávěním a fotografiemi. Ukázal různé rekvizity (oblečení, prošlapané boty, průkaz poutníka, mušli poutníka, prospekty, deníček atd.).

27.06.2016
1. ročník se účastnil okresního kola výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí 2016. Ze zaslaných prací v kategorii "ZŠ 1" získala Lucie Uherová 2. místo. Obdržela diplom a dáreček. Gratulujeme!

24.06.2016
Starší žáci připravili pro své mladší spolužáky soutěž v ošetřování zranění. Na každém z pěti stanovišť byl rozhodčí a namaskovaný figurant. Děti z mateřské školy a 1. ročníku ZŠ prošly stanoviště a viděly, jak se jednotlivá zranění ošetřují. Žáci 2. – 5. ročníku po dvojicích ošetřovali sami zranění a získávali body. V mladší kategorii zvítězily Barbora Špilarová a Marie Macháčková. Ve starší kategorii byly nejlepší Natálie Bednářová a Tereza Barbora Brokešová. Na fotografie se podívejte zde.

24.06.2016
K závěru školního roku už tradičně patří přírodovědná soutěž pro žáky 1. stupně v poznávání rostlin a živočichů. Fotografie si prohlédněte zde.

23.06.2016
Žáci 1. – 5. ročníku se společně vydali na školní výlet na Dolní Moravu. Starší děti vyjely lanovkou na Stezku v oblacích a poznávaly odsud krásy okolí. Viditelnost byla výborná a viděli dokonce i Sněžku. Odpoledne se starší žáci připojili k mladším a společně si užívali naučně-zábavný program v Mamutíkově vodním světě. Počasí se vydařilo stejně, jako celý výlet.

23.06.2016
Za čtvrtečního slunného počasí se žáci 8. třídy zúčastnili školního výletu do Adršpašsko-teplických skal. Cesta vlakem rychle uběhla. Poznávací okruh započal s paní původkyní u zatopeného pískovcového lomu, pokračoval prohlídkou skalních útvarů cestou k malému a velkému vodopádu. U Velkého vodopádu byl požádán Krakonoš o vodu a stalo se. Následně se s námi paní průvodkyně rozloučila. Cesta pokračovala plavbou na lodi „Titanik“ přes adršpašské jezírko a poté pěšmo Vlčí roklí skrze rašeliniště do Teplických skal. Příjemné ochlazení přineslo místo zvané Sibiř. Následná cesta přes Sedm schodů – „do kopce a z kopce“ otestovala vytrvalost a mnozí pak nevzdali ani výstup na vyhlídku Střmen, kde se objevil kouzelný výhled do okolí. Pochutiny a tekutiny byly doplněny v občerstvení u výstupu Teplických skal. Výletu zdar! Fotografie z výletu jsou k nahlédnutí zde.

06.06.2016
Obrovského úspěchu dosáhli naši žáci v okresním kole soutěže Poznávání rostlin a živočichů v Kostelci nad Orlicí. Nejúspěšnější v kategorii D byli: Barbora Jedličková - 1. místo, Žabka Jakub - 4. místo, Jedličková Veronika - 5. místo.Všichni tři postupují do krajského kola, které se koná již 10.6. Gratulujeme!

06.06.2016
Výsledky přijímacího řízení k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2016 - 2017 v naší mateřské škole zveřejněny zde.

03.06.2016
Při sportovním dnu se naši žáci 1.-6. ročníku utkali s dětmi z polských Oldrzychowic ve dvou soutěžních disciplínách - skoku do dálky a hodu míčkem. Další dvě disciplíny - hod na koš a kop na bránu - byly nesoutěžní. Ve fotogalerii se podívejte na záběry ze soutěží a na ty, kteří se probojovali na stupně vítězů.

24.05.2016
Mateřská škola zavítala do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Želva, leguán, korálovka - tato zvířata nám představila zoolektorka hned na přivítanou. Poté následovala projížďka autobusem po safari, prohlídka různých pavilónů /plazi, vodní svět, ptačí svět, opice/ a pozorování různých zvířat a zajímavostí. Nyní nám obrázky plné zážitků z výletu zdobí chodbu v mateřské škole.

19.05.2016
Žáci 3. a 4. ročníku se vypravili na vlastivědnou exkurzi po památkách Prahy. Prošli Zlatou uličku, Baziliku sv. Jiří a Katedrálu sv. Víta. Po slavnostní výměně stráží pokračovali na Karlův most, Staroměstské a Václavské náměstí. Získané informace uplatní v hodinách vlastivědy a dějepisu.

15.05.2016
18 dětí z 1. až 7. ročníku, včetně 2 dětí z mateřské školy, se zúčastnilo běžeckých závodů v Polsku. Nejlépe se dařilo Karolíně Hovorkové ze 6. ročníku, která ve své kategorii obsadila 3. místo, Antonínu Mihulkovi ze 2. ročníku (5. místo), Pavlu Divíškovi z 5. ročníku (6. místo), Kristýně Čížkové ze 6. ročníku (8. místo), Elišce Hlávkové z MŠ (8. místo) a Natálce Hynkové z 2. ročníku (9. místo). Všem gratulujeme!

12.05.2016
Tereza Adamcová, Natálie Bednářová, Jiří Grund z 5. ročníku a Jan Leitner ze 4. ročníku se zúčastnili okresního kola v Dopravní soutěži mladých cyklistů v Rychnově nad Kněžnou, kde úspěšně absolvovali 4 disciplíny: jízda na kole po dětském dopravním hřišti, 2 trasy jízdy zručnosti, první pomoc a test pravidel silničního provozu. Z celkového počtu 11 družstev vybojovali krásné 2. místo. Gratulujeme! Fotografie najdete zde.

12.05.2016
Žáci 3. a 4. ročníku se zúčastnili výtvarné soutěže PALETA 2016 pořádané Základní školou ve Voděradech. Úkolem malých výtvarníků bylo nakreslit obrázek na téma: LÁSKA HORY PŘENÁŠÍ. Děti se s nadšením pustily do kreslení výkresů. Jejich krásně barevné obrázky jsme odeslali do Voděrad, kde zasedla odborná porota, aby vybrala nejkrásnější, které ocení krásnými cenami a diplomy. S velkou radostí vám můžeme oznámit, že Veronika Ullrichová získala Cenu dětského diváka. Dne 6. 5. se Veronika zúčastnila vernisáže v prostorách ZŠ Voděrady, kam byla jako čestný host pozvána. Zde jí byly předány pěkné ceny a diplom.
Děkujeme všem šikovným dětem za reprezentaci v soutěži, těšíme se na další zajímavé výtvarné projekty a ze srdce gratulujeme Veronice k pěknému úspěchu.

29.04.2016
Mocná síla našich kouzel přivolala sluníčko, takže jsme si v mateřské škole „čarodějnice“ užili jak v herně, tak na zahradě. Projít kouzelnou dráhu, představit se, poznat vůně, zatančit si, koupit si koště a proletět se na něm, ochutnat čarodějnické jídlo, vylézt po žebříku – to vše si zasloužilo odměnu.

28.04.2016
Žáci 6. a 7. ročníku se zúčastnili okresních přeborů v atletickém čtyřboji. Družstvo dívek ve složení Karolína Hovorková, Magda Mrklovská, Tereza Kalousová a Sára a Vanesa Kotyzovy obsadilo 5. místo a družstvo chlapců ve složení Jakub Čížek, Vojta Bednář, Michal Roleček a Štěpán Syrovátka 8. místo. Vynikajícího výsledku dosáhla Karolína Hovorková za 6. třídy, která mezi mladšími dívkami zvítězila a mezi staršími (8.+9.tř.) by se svým bodovým ziskem obsadila 2. místo. Magda Mrklovská a Štěpán Syrovátka se mezi jednotlivci umístili na 15. místě. Gratulujeme!

21.04.2016
Obrovského úspěchu dosáhla Barbora Jedličková ze 7. ročníku. V okresním kole biologické olympiády v Kostelci nad Orlicí získala s velkým náskokem 1. místo a postupuje do krajského kola. Gratulujeme!

21.04.2016
Na pozvání ZŠ z Rybné nad Zdobnicí se 1.-4. třída naší školy zúčastnila v Záchlumí programu Čarodějnické dopoledne s Inkou Rybářovou. V areálu restaurace Fontána si karneval se soutěžemi užily děti i z několika okolních ZŠ a MŠ.Někteří žáci si přivezli i masky čarodějnic, čarodějů a dalších strašidel, aby program měl správnou atmosféru.

20.04.2016
9 300 kg starého papíru (v průměru 74 kg na žáka školy) - to je letošní výsledek ve sběru papíru. Soutěž mezi třídami vyhrál 1. ročník (126,3 kg na žáka) a na 2. stupni 6. ročník (104 kg na žáka). Vítězné třídy dostaly sladkou odměnu. Velký dík patří všem, kteří se na akci podíleli.

11.04.2016
Žákyně 9. ročníku Ivana Syrovátková se 8.2.2016 zúčastnila okresního kola Olympiády v českém jazyce, kde obsadila vynikající 2. místo a získala postup do krajského kola. V krajském kole 11.4.2016 uspěla mezi silnou konkurencí (vč. osmiletých gymnázií) se ctí. Gratulujeme!

08.04.2016
Družstvo dívek 5. a 6. ročníku ve složení Natálie Bednářová, Nela Pecháčková, Denisa Gärtnerová, Karolína Hovorková, Veronika Jedličková, Karolína Kalecká, Pavlína Kopsová, Pavlína Rolečková, Marcela Stará a Alena Sýkorová vybojovalo 2. místo v okresním kole ve vybíjené. Gratulujeme!

06.04.2016
Žáci 3. a 5. ročníku se zúčastnili exkurze do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové. Virtuálně zhlédli procházku noční oblohou a sérii záběrů z družic v nové expozici Planetária. V historické budově navštívili observatoř a střechu s dalekohledem, kde se podívali do krajiny.

05.04.2016
Žáci 2. stupně měli v tomto školním roce již podruhé možnost setkat se s lektory z občanského sdružení OD5K10 z Rychnova nad Kněžnou. Do dvouhodinových seminářů byla tentokrát zařazena témata dospívání (6. roč.), antikoncepce a pohlavně přenosné nemoci (7. roč.), partnerské vztahy (8. roč.) a extremismus, rasismus a antisemitismus (9. roč.). Oceňujeme především vhodně zvolenou formu, žáci rádi využívají možnosti anonymních dotazů.

23.03.2016
Velikonoční dílničky v mateřské škole proběhly v příjemné atmosféře. Ceníme si tvořivosti a spolupráce rodičů.

18.03.2016
Vynášení Morany se shledalo s nadšením dětí a jaro už nám ťuká na dveře… Na fotografie se podívejte zde.

10.03.2016
Paní učitelky z 1. stupně připravily tradiční Velikonoční dílny. Pozvání na ně přijala i škola z Rybné nad Zdobnicí. Děti společně vyráběly dekorace z papíru, proutí, skořápek, mašlí a různých ozdob.

10.03.2016
Paní Mazuchová předvedla našim žákům některé své dravce a sovy. Ukázku doplnila velice zajímavým a poučným vyprávěním. Na fotografie ze setkání se podívejte zde.

09.03.2016
Žáci naší školy se dnes v Rychnově nad Kněžnou zúčastnili divadelního představení v anglicko-českém zpracování. Děti 3.-5. ročníku zhlédly pohádkový příběh John & Mary. Žáci 2. stupně si zdokonalovali znalost cizího jazyka v příběhu Peter Black 2, ve kterém je v angličtině 90% mluveného slova.

09.03.2016
Projekt BezpečnýPC.cz nabízí uživatelům kompletní zabezpečení počítače se systémem Windows a užitečné rady a návody pro mobily a tablety se systémem Android (jak vybrat antivirus, jak smazat přebytečné aplikace, zrychlit zařízení kvalitním vyčištěním od zbytečností,...). Odkaz najdete též na stránkách naší školy v nabídce e-výuka.

24.02.2016
Školního kola recitační soutěže 12.2.2016 se účastnilo 24 žáků. Výsledky: 1. ročník: 1. místo Eva Holubářová, 2. Lucie Uherová, 3. Klára Najmanová; 2. + 3. ročník: 1. místo Marie Macháčková a Barbora Špilarová, 2. Šimon Pecháček, 3. Aleš Kaplan a Antonín Mihulka. 4. ročník: 1. místo Veronika Saligerová, 2. Lucie Viktorínová, 3. Jan Leitner 5. ročník: 1. místo Kateřina Kubíčková, 2. Tereza Adamcová, 3. Natálie Bednářová.
Žákyně Marie Macháčková, Barbora Špilarová, Veronika Saligerová, Tereza Adamcová, Natálie Bednářová a Kateřina Kubíčková se dne 24. 2. 2016 zúčastnily recitační soutěže Rychnovský zvoneček. Porota ocenila z naší školy přednes Natálie Bednářové. Gratulujeme!

12.02.2016
Družstvo žákyň 7.třídy ve složení Veronika Ferbasová, Tereza Hanyková, Barbora Jedličková, Sára Kotyzová, Vanesa Kotyzová, Magda Mrklovská a Eliška Stárková vybojovalo v okresním kole turnaje v přehazované 3.místo. Gratulujeme!

11.02.2016
Na karneval v MŠ přišly děti v krásných kostýmech. Užily si tance, soutěží a her s balónky. Přípitek a tombola s cenami od rodičů náš den slavnostně ukončily.

09.02.2016
V letošním roce jsme uspořádali školní kolo Biologické olympiády. Tohoto kola se zúčastnilo celkem 8 žáků z druhého stupně, z nichž se nejlépe umístila Barbora Jedličková ze 7. ročníku. Protože splnila stanovené soutěžní podmínky, postupuje do okresního kola. Blahopřejeme!

02.02.2016
Předškoláci se dočkali dlouho očekávaného dne. Odpoledne se uskutečnil zápis do 1. ročníku základní školy, kterého se zúčastnilo 16 dětí. Všechny předvedly, co všechno zvládají a jak jsou připravené pro nástup do školy.

28.01.2016
Na konci 1. pololetí se s námi rozloučila paní učitelka Lucie Ryšánková, která pracovala na naší škole od roku 2010. I když jsme se loučili se slzami v očích, přejeme paní učitelce do „nového života“ mnoho štěstí a spokojenosti. Zde si prohlédněte záběry z poslední hodiny v jejím 7. ročníku.

27.01.2016
Druháci se v tento den sešli se všemi svými třídními učitelkami. S paní učitelkou Sojkovou, která je učila v 1. třídě, s paní učitelkou Zachovalovou, která se s nimi po půl roce loučí a s paní učitelkou Mrklovskou, která se na ně těší a bude je vyučovat od 2. pololetí. Fotografie si prohlédněte zde.

22.12.2015
Žáci 5. až 9. ročníku se zúčastnili fyzikálně-přírodopisně-matematicky-rodinkově-občankově-preventivního pořadu Používám mozek. Díky názorným vlastnoručně vyrobeným pomůckám (mozek, neuron, ucho, ...) se děti dozvěděly spoustu zajímavých a důležitých informací - jak pracují naše smysly, jak si neurony posílají informace a jak je mozek zpracovává. Poznaly optické klamy, jak vzniká strach a jak ho řešit, připomněly si, jak se efektivně učit a čím udržovat pozornost. Žáci, kteří se aktivně zapojili, obdrželi malou odměnu.

21.12.2015
Žák 7. ročníku Michal Roleček převzal z rukou nadpraporčíka Libora Bartoše Poděkování Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje za pomoc, kterou poskytl řidiči havarovaného vozu 17.11.2015 v Pěčíně. Michal vytrhl dveře vozu a pomohl řidiči opustit poničený vůz.

21.12.2015
Děti z 1. stupně připravily pro své rodiče, prarodiče, kamarády a známé Vánoční vystoupení. Ve fotogalerii se podívejte, jak probíhala dopolední generálka.

18.12.2015
Sněhová nadílka stále nepřichází, ale mikulášská i vánoční jsou tradiční součástí adventu v mateřské škole. Letos jsme navštívili i výstavu čertů v DDM Rychnov nad Kněžnou.

17.12.2015
Žáci 5. ročníku navštívili vánoční Prahu. Exkurze začala na Vyšehradě a jeho přilehlém hřbitově, cesta pokračovala přes Náplavku do muzea Karlova mostu. Po zajímavé prohlídce následovala plavba lodičkou kolem mostu a po Pražských Benátkách. Celodenní výlet byl zakončen prohlídkou Staroměstského náměstí a výstupem na Staroměstskou věž. Na fotografie se podívejte zde.

15.12.2015
Firma Bühler v Žamberku nabídla naší škole spolupráci při praktických činnostech. Seznámí naše žáky s moderní strojírenskou firmou a jejím vybavením špičkovými stroji, představí technické profese a umožní žákům vyzkoušet si jednoduchou práci s kovy.
Zajímavé dopoledne dnes strávili ve firmě Bühler žáci 6. ročníku. Během exkurze se dozvěděli zajímavosti z historie i současnosti firmy, prohlédli si jednotlivé provozy a poté si v tréninkovém centru sami zhotovili z připraveného polotovaru stojánek na tužku. Děkujeme především p. Hudákovi za realizaci exkurze, ochotu i čas, který nám věnoval.

09.12.2015
Žákyně 9. ročníku Aneta Kalousová, Klára Kheilová a Monika Mihulková se zúčastnily 2. kola populární chemické soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika v prostorách SPŠCH v Pardubicích. Dívky srovnaly své znalosti z chemie v testu s 270 žáky z 5 krajů. Do dalšího kola se bohužel neprobojovaly, umístily se v druhé polovině výsledkové listiny. I tak jim velice gratulujeme.

07.12.2015
Žáci 1. stupně pravidelně navštěvují Vánoční koncert Základní umělecké školy v Žamberku. Letos tomu nebylo jinak. Zavítali navíc do Městského muzea, které v rámci výstavy Vánoce v hrnečku, na ošatce, v košíku vystavuje také soutěžní práce na téma Vánoční hrneček. Do soutěže se zapojily i naše děti ze 3.,4.,6. a 7. ročníku.

04.12.2015
Za dětmi z 1. stupně zavítal Mikuláš, Anděl a čerti. Během nadílky děti recitovaly básničky, zpívaly a za zvonění čertovských zvonců slibovaly, jak se polepší :-). Fotografie si prohlédněte zde.

27.11.2015
Družstvo starších žákyň ve složení Pavlína Dušková, Ivana Syrovátková, Klára Kheilová, Marie Polanská, Monika Mihulková, Kateřina Ullrichová, Aneta Kalousová a Klára Menclová obsadilo na turnaji v přehazované v Kostelci nad Orlicí 5. místo z 10 zúčastněných. Blahopřejeme!

24.11.2015
Vánoční dílny letos proběhly za účasti dětí ze ZŠ v Pěčíně. Ve fotogalerii si prohlédněte svícny a vánoční dekorace, které děti zhotovily.

19.11.2015
Žáci 9. ročníku navštívili Obchodní akademii v Kostelci nad Orlicí. Po přivítání školní kapelou Přejetá žába se seznámili s obory, které se na této škole vyučují a s další školní i mimoškolní činností studentů. Závěr návštěvy proběhl v počítačové učebně, kde si každý vyzkoušel malý test pozornosti.

10.11.2015
Skupina historického šermu Renegáti vystoupila s výukovým pořadem Jak válčili husité. Představení přiblížilo dětem jedno z důležitých období v našich dějinách, bylo poučné i zábavné. Nechyběla ukázka husitských zbraní a vozové hradby.

09.11.2015
Přednáška o právní odpovědnosti byla určena pro žáky 8. a 9. ročníku. Pan ředitel z Bezpečnostně právní akademie z Malých Svatoňovic upozornil na práva každého občana a právní odpovědnost za činy po dovršení 15 let věku. Dva studenti 4. ročníku na závěr předvedli základní prvky sebeobrany.

03.11.2015
Kouzelník RENO předvedl našim předškolákům i mladším žákům zábavný program plný kouzel a magie. Do svých kouzelnických čísel zapojil také děti, které se tak v roli asistentů staly součástí vystoupení.

27.10.2015
Postup do okresního kola ve florbale si vybojovali chlapci 8. a 9. ročníku v okrskovém kole v Rokytnici v Orlických horách. Ze 7 družstev se naši umístili na 2. místě. Gratulujeme!

27.10.2015
Naši žáci se zúčastnili VIII. ročníku divadelní přehlídky Festiwal Legend Ziemi Kladskiej i Mikroregionu Rychnovsko v Oldrzychowicich Klodskich. Pod vedením paní učitelky Petry Vojtové si odvezli cenu za nejlepší scénář a rozhodně se v konkurenci ostatních 5 polských souborů neztratili. Pověst Očarovaný pasáček ztvárnili Aleš Vladyka, Ondřej Bezdíček, Tereza Brokešová, Tereza Adamcová, Nela Bednářová a Kateřina Kubíčková.

21.10.2015
Mateřská škola se zapojila do projektu „Hry našich babiček aneb školky do školky". Děti nacvičovaly dětské hry – školku s míčem, švihadlem, gumou a panáka. Koncem října proběhlo v MŠ hravé odpoledne, kde si nacvičené dovednosti děti vyzkoušely ve vzájemné spolupráci s rodiči. Fotografie najdete zde.

21.10.2015
Odborní lektoři z občanského sdružení OD5K10 z Rychnova n. Kn. navštívili žáky 2. stupně a v jednotlivých ročnících vedli dvouhodinové semináře na aktuální témata: prevence šikany, alkohol a kouření, drogy a náboženství a sekty. Žáci mají vždy možnost zeptat se na vše, co je k dané problematice zajímá. Všechna témata jsou zpracována adekvátně jejich věku. S lektory se znovu setkáme nad novými tématy na jaře.

08.10.2015
Tereza Adamcová, Natálie Bednářová, Tereza Brokešová a Nela Pecháčková z 5. ročníku reprezentovaly školu v dopravní soutěži mladých cyklistů v Rychnově nad Kněžnou. Soutěžilo se v 5 disciplínách: jízda po dopravním hřišti, 2 jízdy zručnosti, pravidla silničního provozu a první pomoc. Družstvo se umístilo na 4. místě ze 17 zúčastněných. Nejlepší soutěžící v jednotlivcích byla Tereza Adamcová, která získala 1. místo z celkového počtu 68 soutěžících. Gratulujeme!

05.10.2015
Deváťáci se zúčastnili besedy zaměřené na volbu povolání v Informačním a poradenském středisku na Úřadu práce v Rychnově nad Kněžnou.

02.10.2015
19 dětí naší školy se zúčastnilo okresních přeborů v atletice v Solnici. Nejlépe si vedli : Karolína Hovorková (6.tř.) – 2.místo ve skoku dalekém, 3.místo v běhu na 600m, 4.místo v běhu na 60m, Štěpán Syrovátka (7.tř.) – 2.místo v běhu na 60m překážek, Lukáš Mazák (8.tř.) – 3.místo v běhu na 100m, 4.místo ve skoku dalekém, Richard Šporke (8.tř.) – 4.místo v běhu na 100m překážek, Tomáš Kmoch (9.tř.) – 4.místo v běhu na 1500m. Fotky a videa (60 m překážky chlapci a 600 m běh dívky) pořídil pan Milan Roleček – děkujeme.

02.10.2015
Zručnost a fantazii využili žáci 1. stupně při hře se stavebnicí Geomag. Podívejte se zde, jaké objekty z magnetických dílků se jim podařilo vytvořit.

29.09.2015
"Východní Afrika - kolébka lidstva" je název letošního programu, kterého se žáci 2. stupně zúčastníli v rámci populárně naučného projektu Planeta Země 3000 s přírodovědně – historicko - zeměpisným přesahem. Multimediální projekce proběhla ve Společenském centru v Rychnově nad Kněžnou.

25.09.2015
Start letošního Memoriálu Standy Krska se přesunul od Kubovny k hasičské zbrojnici. Žáci 2. stupně soutěžili ve střelbě ze vzduchovky, ve znalostech požární ochrany a zdravovědy a v poznávání topografických značek. Na závěr tratě prakticky předváděli, jak převozník dostane na druhý břeh řeky kozu, vlka a hlávku zelí. Děkujeme OÚ Kameničná, Pěčín, Rybná nad Zdobnicí a Slatina nad Zdobnicí za ceny pro vítězná družstva, i všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci Dne s hasiči.
Děti z 1. stupně si zatím během dopoledne prošly přírodovědnou stezku, na které poznávaly živočichy a rostliny.

24.09.2015
Žáci 9. ročníku navštívili region Náchodsko. Prohlédli si jej z jedné z nejkrásnějších rozhleden v ČR, a to z Jiráskovy chaty. Navštívili pevnost Dobrošov, kde se zúčastnili programu "Na Berlín" na principech Escape Games. Žáci plnili několik úkolů a jako příslušníci americké a Rudé armády se seznamovali s událostmi, které vedly ke konci 2. světové války. Cesta k nádraží vedla kolem dalších objektů válečného opevnění. V lázních Běloves se žáci občerstvili u minerálního pramene Ida. Kromě získávání vědomostí si také zlepšovali fyzickou zdatnost. Ušli 10 km a pokořili za celý den asi 700 schodů.

17.09.2015
Exkurze po Orlických horách se zúčastnili žáci 1. až 5. ročníku. Nejprve si prohlédli neobvyklý kostel v Neratově. Potom se vydali na vycházku od Zemské brány podél Divoké Orlice. Na Pastvinské přehradě se prošli po hrázi, podívali se do vodní elektrárny a kontrolní štoly v hrázi. Celý den bylo krásně, exkurze se vydařila. Na fotografie se podívejte zde.

12.09.2015
Děkujeme žákům Vojtovi Bednářovi, Štěpánu Syrovátkovi, Aleši Vladykovi, Veronice Ferbasové, Natálce Bednářové, Terezce Adamcové, Vendulce Mačové, Terezce Brokešové a Kátě Kubíčkové, kteří ochotně nacvičili písně a své pěvecké vystoupení předvedli na 1. ročníku slatinských dožínek. Podívejte se na fotografie a video.

« Zpět na aktuální školní rok